Okna drewniane

OKNA DREWNIANE

Okna drewniane MS dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Standardowo proponujemy 10 barw lazurowych, podkreślających naturalną strukturę drewna. Stosujemy także pełną paletę kolorów kryjących.
Nasza oferta obejmuje okna o wymiarach typowych oraz produkowane na indywidualne zamówienie, z możliwością dowolnego określenia ich kształtu (koła, łuki, skosy). Możliwe jest również wykonanie okien w innym kolorze od strony wewnętrznej i innym od zewnątrz.

produkty_okna_drewniane_drewno_2

 

Przez lata drewno było ogólnodostępnym i najpopularniejszym materiałem do budowy okien i drzwi. Głównymi jego zaletami jest możliwość malowania lub lakierowania, które podkreśla jego  wyjątkową strukturę oraz możliwość naprawy małych uszkodzeń. Drewno jest również wytrzymałe i łatwe w obróbce. Jest naturalnym izolatorem i uzupełnia wiele form tradycyjnej architektury domu. Dziś zalety te wsparte najnowocześniejszą technikę dają wyjątkowy, trwały i elegancki produkt.

Co decyduje o trwałości produktów MS Okna i Drzwi?

Do budowy naszych okien wykorzystujemy najczęściej sosnowe drewno z rodzimych lasów. W naszej  fabryce znajdującej się w samym sercu lasów tucholskich selekcjonujemy, przecieramy i suszymy materiał, z którego wykonujemy wielowarstwową klejonkę z sosny litej lub łączonej na tzw. miniwczepy. Ponadto stosujemy drewno z modrzewia i dębu. Ogromną popularnością cieszą się wyroby z indonezyjskiego drewna red meranti, które swą strukturą przypomina mahoń. Aby uzyskać najwyższą jakość produktu, sprowadzamy drewno z najdalszych zakątków świata. Nasze okna wykonane są z jednolitej klejonki, bez widocznych połączeń na powierzchni drewna. Materiał przygotowywany do produkcji jest selekcjonowany pod względem barwy i faktury. Ochronę powierzchni drewna gwarantuje staranne impregnowanie i czterokrotne nakładanie ekologicznej powłoki lakierniczej, przy wykorzystaniu kompletnego systemu zabezpieczeń firmy TEKNOS. Stosujemy również specjalną technologię uszczelniającą wszystkie miejsca połączeń drewna. Zapewniamy w ten sposób wieloletnią trwałość i niezawodność użytkowania okien.

W jaki sposób nasze okna wpływają na lepszą izolację Twojego domu?

Ze wszystkich materiałów, używanych do produkcji okien, drewno charakteryzują bardzo dobre właściwości izolacyjne. Okna drewniane zapewniają bardzo dobre wyciszenie i ograniczenie strat ciepła. W połączeniu z niskoemisyjną szybą o współczynniku U=1,0 W/m2K, pozwalają uzyskać znaczne obniżenie kosztów ogrzewania pomieszczeń. Gwarancją wysokiej szczelności okien są starannie dobrane uszczelki. Jednocześnie dzięki Ciepłej Ramce MS w znacznym stopniu ograniczone zostało zjawisko parowania szyb.

Dlaczego nasze okna zwiększają Twoje bezpieczeństwo?

Nasze okna cechuje bardzo duża sztywność i wytrzymałość. Profil wykonany jest z klejonego trójwarstwowo drewna. Dodatkowe usztywnienie i wzmocnienie okna jest wynikiem połączenia wkładów szybowych z ramami okiennymi za pomocą silikonu. Ochronę przed wyważeniem okna zapewnia zastosowanie okuć antywłamaniowych z nowymi, kutymi i hartowanymi, zaczepami. Dzięki temu dom jest dobrze zabezpieczony przed ingerencją z zewnątrz.

Dlaczego z naszymi oknami będziesz czuł się bardziej komfortowo?

Nowoczesne rozwiązania techniczne gwarantują łatwą i pewną obsługę oraz prostą i wygodną pielęgnację naszych okien. Specjalny mechanizm Roll-Royce lekko i łagodnie naprowadza skrzydło okna do ramy i sprawia, że zamykanie i otwieranie okien nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.