Parapety wewnętrzne

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama parapetów wewnętrznych. Różne konstrukcje, dostępne wersje kolorystyczne i typy parapetów pozwolą na wybór tych odpowiednich, najlepiej dopasowanych do wnętrz i okien już istniejących, lub na zaprojektowanie ich od nowa. Parapety są przeznaczone do instalacji z oknami PVC, drewnianymi, drewniano-aluminiowymi jak również aluminiowymi. Posiadamy bardzo szeroką ofertę wersji kolorystycznych i wzorów imitujących drewno, marmur lub inne materiały. Pozwala to na wybór parapetów najlepiej spełniających Państwa oczekiwania.

Konglomeraty, Marmury, Trawertyny, Granity


Pełna oferta umożliwia dobór odpowiedniego kamienia spośród wyjątkowej gamy barw i struktur obejmujących ponad 300 rodzajów granitów, trawertynów, marmurów i konglomeratów.


Wodoodporne parapety z płyty FINSA Fibraplast Waterproof

Dostępne w 100 kolorach, 3 grubościach i 4 rodzajach obróbek

PARAPETY WEWNĘTRZNE,OKLEJANE FOLIAMI PCV FIRMY RENOLIT, okleina o grubości 0,4 mm , wszystkie kolory odporne na działanie światła słonecznego. Wysokiej jakości folia  odporna jest na plamy i zadrapania (dodatkowe powłoki zabezpieczające  filtry UV, powłoka antiscratch). Do produkcji parapetów używane są wyłącznie kleje producentów niemieckich , HENKEL, JOVAT  o wytrzymałości termicznej  do 90 stopni C.

Parapety wewnętrzne o grubości 19 mm, 25 mm, 30 mm wykonywane są na bazie płyty FINSA Fibraplast Waterproof. Jest to płyta drewnopochodna przeznaczona specjalnie do wykorzystania w warunkach podwyższonego ryzyka na działanie wody.

Parapety wykonywane są w czterech wariantach frezowania  widocznej krawędzi:      R= 3 mm,  R = 6 mm,  R= 12 mm, i tzw. ?mydełko?
MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ PARAPETU 2400 MM, DŁUŻSZE ŁĄCZONE ZA POMOCĄ ŁĄCZNIKA MIMOŚRODOWEGO UMIESZCZONEGO W SPODZIE PARAPETU.


Parapety z MDF-u laminowanego

ORZECH
Parapety występują w trzech grubościach :2cm, 2,5cm , 3cm i 3,8cm w obróbce:zaokrąglone rogi-gr. 2 i 2.5cm, w rożnej obróbce (prosty i ścięty rant)- w gr.3,8cm.

Parapet MDF jest produktem drewnopodobnym, powstałym w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem związków organicznych, łączonych i utwardzonych w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Płyta MDF jest wilgocioodporna, jest bardzo dobrym substytutem dla drewna naturalnego, nie zawiera żadnych strukturalnych niedoskonałości typu sęki, złe ułożenie włókien, wiek rdzeni, pęknięcia, czy też przeżywiczenia.

Zobacz dostępną kolorystykę


Parapety PCV


Najprostsze i zarazem najtańsze rozwiązanie dla parapetu. Dostępne w kolorach: biały, marmur, botticino, złoty dąb, orzech, buk,antracyt,winchester. Zobacz dostępną kolorystykę


Nakładka renowacyjna

Nakładka renwacyjna na parapet przeznaczona jest do montażu na istniejących parapetach betonowych, lastrykowych, drewnianych itp. Wykończenie okna za pomocą nakładki parapetowej pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu podczas montażu ale również nakładów finansowych. Duży wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie nakładki parapetowej do każdego typu okna. Zobacz dostępną kolorystykę


Konglomerat kamienia naturalnego Wik-Plast

Dostępne długości: od 50cm do 337cm, szerokości: od 20cm do 50cm, grubości: 2cm lub 2,5cm

Marmur syntetyczny w odróżnieniu od naturalnego marmuru jest odporny na plamy (wino, kawa, cytryna, tłuszcz), działanie czynników atmosferycznych oraz środków chemicznych stosowanych na co dzień w gospodarstwie domowym.

Materiał, z którego są produkowane powoduje, ze przyjmują temperaturę otoczenia, a ich gładka powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

Parapety z kamienia naturalnego spajanego żywicą poliestrową ze sztuczną powłoką. Zobacz dostępne kolory

Parapety Drewniane

Zalety parapetów z litego drewna:

  • Wewnętrzne parapety drewniane podkreślają wygląd i charakter okien, dzięki drewnu klejonemu warstwowo nie odkształcają się pod wpływem wilgoci i ciepła powietrza grzejników.
  • Parapety te mają zaokrąglone krawędzie oraz zaoblone kanty, i malowane są lakierem współgrającym z kolorem okna (bejcowanie),
  • Dostępne są w szerokościach i kolorach wg życzeń klienta,
  • Parapet drewniany jest produktem ekologicznym i po kilku latach istnieje możliwość szybkiego i niedrogiego odnowienia.

 

Standardowe wykończenie

  • rogi zaokrąglone z dwóch stron,
  • zoblenie z trzech stron,
  • stan surowy.

Dostępne kolory