Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne łączą w sobie mocną, zamkniętą płaszczyznę z estetycznym wykonaniem. Zamontowane przed oknem lub drzwiami zabezpieczają dom przed włamaniem, słońcem, deszczem oraz chronią przed hałasem. Materiały stosowane do produkcji gwarantują dużą odporność na uderzenia i chronią przed wandalizmem.

Napędy elektryczne, które w niewidoczny sposób wmontowane są w rurę nawojową, umożliwiają cichą i bezszelestną pracę.

W naszej ofercie proponujemy dostosowane do życzeń Klienta optymalne rozwiązanie podnoszenia i opuszczania rolet tj. od podstawowego na pasek lub linkę poprzez mechanizmy korbowe do napędów elektrycznych z całą gamą przełączników, a także ze sterowaniem radiowym. Zdalne sterowanie oraz wyłączniki zegarowe zapewnią komfortową obsługę rolet, a nawet ich podnoszenie i opuszczanie pod nieobecność gospodarzy.

Rolety spełniają istotną rolę w procesie oszczędzania energii stanowiąc dobrą izolację cieplną, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów utrzymania ciepła umożliwia zastosowanie zarówno do nowych jak i już istniejących budynków.

Do wszystkich rolet profile na pancerz wykonane są z aluminium, oprócz różnorodnej gamy kolorów proponujemy odpowiednie ich szerokości, które umożliwią optymalny dobór ze względów wytrzymałościowych i spełnią wszelkie oczekiwania. Wysoka jakość gwarantuje ich funkcjonowanie w przypadku ciągłego używania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wszystkie profile mają jedną wspólną cechę: trwałość koloru. Nawet wieloletnie działanie promieni słonecznych i silne wpływy środowiska naturalnego nie są w stanie zmienić ich pierwotnej barwy. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że rolety spełniają indywidualne wymagania estetyczne.

Rolety zewnętrzne wykonane są według standardów stawianych nowoczesnym elementom budowlanym oraz gwarantują całkowitą zgodność z obowiązującymi przepisami budowlanymi.

W każdym z typów rolet istnieje możliwość zamontowania moskitiery zintegrowanej z roletą. Zobacz rodzaje rolet

Rolety Standard

Roleta montowana w świetle okna lub na elewacji. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem funkcjonalnym i estetycznym montowanym na istniejących oknach lub elewacjach. Dostępna w skrzynce jak na zdjęciu lub owal. w pełnej gamie kolorystyczne. Możliwość zintegrowania moskitiery z roletą.

 Rolety nadstawne

Rolety nadstawne, które inaczej możemy też nazwać nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących.
Skrzynka rolety w tym przypadku nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.

Rolety nadstawne mogą występować w wersji z moskitierą.

 

Rolety Intermo- do zabudowy skrzynki

System ten stanowi połączenie rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. Podstawową zaletą tego systemu jest fakt, ze możemy ją zamontować bez powiększania otworów okiennych i jednocześnie zabudować skrzynkę , dzięki czemu osiągniemy efekt wizualny jak w przypadku rolet nadstawnych. W rolecie tego typu cała skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku a dostęp serwisowy zapewnia nam klapa rewizyjna w dolnej części. Występuje również w wersji z moskitierą.
więcej na :http://www.portosrolety.pl/rolety_zewnetrzne